účinkujú:

Ján Kopčák, saxofón
Diana Čornaková, fagot
Katarína Bírošová, husle
Ivana Mikundová, cimbal
Roman Kompaník, klavír
Martin Šinko, vizualizácia
Katarína Labudová, sprievodné slovo

 

O vesmíre toho viac nevieme ako vieme. Okrem množstva nezodpovedaných otázok sa k nemu počas celých storočí našej civilizácie viažu aj rôzne hoaxy, za ktoré zaplatili ľudia neraz svojim životom. Za čo bojoval dominikánsky mních a teoretický kozmológ Giordano Bruno? Aká je najabsurdnejšia či najvtipnejšia konšpiračná teória o vesmíre? Zaujímavé fakty o Slnku, Zemi, Mesiaci, Marse a hlbokom vesmíre budú sprevádzané autorskou hudbou zoskupenia
MUSICA VISTA, ktorá bude reagovať na premietané vizualizácie. Tie sú zostavené z rozpohybovaných niekoľko desiatok tisíc fotografií priamo z NASA.

Podujatie netradičnou a atraktívnou formou upozorňuje na radikalizmus, extrémizmus a nenávistne prejavy, ktoré sa týkajú širokého spektra záujmov a sprevádzajú ľudstvo od nepamäti. V koncepte „Infinite impuls“ sú zamerané na fakty o vesmíre.

Zameranie: Stredné školy
Priestor: Dom umenia Fatra Žilina
Termín a čas: piatok 19.mája o 11:00
Trvanie: cca 60 min.

 

Podujatie sa uskutoční v rámci  projektu Prelaďme na novú vlnu – Dom umenia Fatra Žilina”, ktorý je financovaný z fondov EHP.

Viac na: https://www.preladmenanovuvlnu.sk/

Podujatie organizuje Občianske združenie MUSICA CLASSICA ŽILINA – Partner 1 v projekte, na základe Partnerskej dohody č. 1 – štatutár Vladimír Hvizdák
kontakt: vhvizdak@gmail.com, +421 904 561 978